لوازم آتش بازی

وسایل آتش بازی زمینی

وسایل آتش بازی زمینی

آیا انواع آتش بازی و وسایل آنها را میشناسید؟ آتش بازی دو گونه است زمینی و هوایی. در این مقاله درباره انواع وسایل آتش بازی زمینی و همینطور هوایی صحبت کنیم.

آتش بازی کاری خاطره انگیز و جذاب است که در یاد مهمانان می ماند و همه را به وجد می آورد. به همین دلیل از چندین ماه قبل عروس و دامادها در تدارک مراسم خود هستند. برخی کارها در تشریفات مراسم هستند که نه تنها هزینه و وقت زیادی نمیگیرند بلکه بسیار زیبا و چشمگیر هستند و نشان دهنده ذوق و سلیقه شما برای مهمانان است.

آتش بازی و نور افشانی یکی از همین کارهاست که شما می توانید با هزینه ایی نسبتا مناسب دقایق شیرین و هیجان انگیزی برای خود و مهمانانتان خلق کنید.

 

وسایل آتش بازی زمینی

 

در کل وسایل آتش بازی  به دو دسته آتش بازی زمینی و آتش بازی هوایی تقسیم می شوند ، و در این متن میخواهیم به صورت کامل براتون توضیح بدیم تا بتوانید قبل از ثبت سفارش طبق سلیقه خود و با توجه به مراسماتی که مد نظر خود اعم از جشن ها, تولدها و عروسی ها و… محصولات را انتخاب نمائید

وسایل آتش بازی زمینی :

وسایل آتش بازی و نور افشانی که روی زمین قرار می گیرند رو ما در این دسته بندی گذاشتیم .مانند: انواع آبشار ها که خود به آبشار های گرم و سرد تقسیم می شوند و یا دود رنگی که باز انواع مختلف و متفاوتی مثل دود رنگی زمینی ، دود رنگی دستی قرص دود و دود رنگی ضامن دار هستند ، همچنین انواع ترقه و فرفره ها و فشفشه های دستی و آبشار جزء آتش بازی های زمینی به حساب می آیند.

 

آبشار سرد

 | برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر محصولات و آتش بازی و نورافشانی مارا در صفحه اینستاگرام دنبال کنید|

آبشار ها :

آبشار ها جز وسایل آتش بازی زمینی هستند و پس از روشن شدن نمایی مثل فواره دارند.

در انتخاب آبشارها باید به مواردی مثل اشکالی که ایجاد می کنند،ارتفاع نور و آتش هر آبشار و همینطور مدت تایم تقریبی سوخت و گرم یا سرد بودن هر آبشار توجه کرد .کلیه این موارد را روی بسته بندی محصولات آبشار میتوان مشاهده کرد و می توانید با در نظر گرفتن آن ها انتخاب درست و مناسبی داشته باشید.

ما آبشار ها را به دو نوع گرم و سرد  تقسیم می کنیم.

آبشارهای سرد :

دسته ایی از آبشارهایی که حرارت بسیار پایینی دارند و سبب آتش ­سوزی نمی شوند، آبشار سرد می­گویند.

آبشارهای سرد با استفاده از انرژی برق یا باتری انرژی خود را برای نورافشانی و تولید جرقه را تامین می کنند، به همین دلیل در دسته های وسایل آتش ­بازی نسبتا بی خطر جا می گیرند. از مواردی که می­توان به آن­ها اشاره کرد آبشار سرد برقی می­ باشد.

آبشارهای گرم :

ارتفاع آبشارهای گرم نسبت به آبشارهای سرد بلندتر می باشد. (تقریبا 10 متر) و مدت زمان نورافشانی آبشارهای گرم طولانی ­تر میباشد.

 آبشار­های گرم به دلیل تولید دود و بوی بسیار برای فضاهای آزاد و باز مناسب میباشند. مثل: آبشار طاووس، توسکا، شقایق، مینا، میخک و آبشارهای دستی بزرگ و کوچک. آبشارهای گرم به خاطر داشتن تنوع رنگی بالا در بین لوازم آتش ­بازی و نورافشانی بسیار محبوب و پرطرفدار هستند.

وسایل آتش بازی زمینی

دود رنگی:

از وسایل آتش بازی زمینی دود رنگی ها هستند. دود رنگی را می توان جزء بی خطرترین محصولات آتش بازی زمینی دانست.

دود رنگی به 3 دسته تقسیم می شوند :

دود رنگی زمینی :مثل آبشار روی زمین قرار داده می شود و بعد از روشن کردن فیتیله از آن دود خارج می شود .

دود رنگی دستی :دود رنگی دستی مانند مشعل دستی است و بعد از روشن کردن می توان آن را در دست گرفت با خود جا به جا کرد.

دود رنگی ضامن دار :دود رنگی ضامن دار هم مانند نارنجک عمل میکند بدین صورت که بعد از کشیدن ضامن دود رنگی را به آرامی پرتاب می کنیم تا دود آن در محلی که مورد نظر ماست پخش شود.

*دود رنگی ها دارای تنوع رنگی بسیار بالا و میزان دود خروجی گوناگونی هستند. انتخاب نوع آن ها کاملا به سلیقه و نیاز شماست.*

وسایل آتش بازی هوایی :

آتش بازی هوایی دارای انواع و اقسام وسایل آتش بازی می شود که در آسمان ایجاد روشنایی و نور , همچنین صدا می کنند. انواع آتش بازی هوایی شامل کهکشان ها ، منور ، چلچله ، لانچر ، موشک ( راکت )، پروانه و … نام برد.

 

نکات ضروری و مهمی که به هنگام آتش­ بازی باید توجه کرد:

از نگه­داری و انباشت مواد آتش­ زا و خطر آفرین در خانه جدا خودداری کنید.

محصولات آتش ­بازی و نورافشانی را از اطفال خود دور نگه دارید.

از پرتاب فشفشه و محصولاتی اتش زا به سمت درختان وگیاهان جدا خودداری کنید.

قبل از جمع­ آوری بقایای آتش ­بازی از خاموش بودن آن­ها اطمینان کامل حاصل کنید.

در هنگام آتش ­بازی لوازم اطفاء و خاموش کننده آتش را در دسترس قرار دهید.

 

جهت ثبت سفارش وسایل و محصولات آتش بازی سرد و گرم در مراسمات شما با ما در ارتباط  باشید.

درباره نورافشانان

فروشگاه آتش بازی یکی از فروشگاه های مجموعه نوافشانان می باشد که با سرعتی بالا و کیفیتی درجه یک اقدام به ارائه خدمات اینترنتی می کند. اجراي نورافشاني و لوازم آتش بازی خدماتی است که نورافشانان ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.