مقالات آتش بازی

اجرای نورافشانی در نیمه شعبان

اجرای نورافشانی در نیمه شعبان

این روزها آتش بازی و نورافشانی رکن اساسی در برگزاری یک مراسم و جشن شکوهمند دارد. از آنجایی که به نیمه شعبان نزدیکیم، چه چیزی بهتر از اجرای نورافشانی در نیمه شعبان. همراه ما تا پایان مقاله باشید تا به بررسی محصولات مربوطه بپردازیم.

اجرای نورافشانی در نیمه شعبان

مجموعه بای فایرورک تحت نظارت نورافشانان خدمات آتش بازی را به بهترین نحو برای شما اجرا می‌کند. که در مقاله های قبل به طور گسترده درباره خدمات آتش بازی در مراسم عروسی ، چهارشنبه سوری و همچنین اعیاد مذهبی و ملی اشاره کردیم. که برای آشنایی با هر یک از موارد اشاره شده ، می‌توانید به قسمت مجله آتش بازی در سایت رجوع کنید.

علاوه بر خدمات اشاره شده، بای فایرورک از محصولات نورافشانی جهت اجرا در نیمه شعبان نیز بهره می‌برد که باهم به چگونگی اجرای آن نیز می‌پردازیم.

نیمه شعبان یکی از بزرگترین و با اهمیت ترین عیدهای مسلمین درجهان می باشد. در واقع نیمه شعبان ولادت امام دوازدهم مسلمین و شیعیان جهان، امام زمان (عج) می باشد. که برای ما ایرانی ها از ارزش بالایی برخوردار می‌باشد.

اجرای نورافشانی در نیمه شعبان و چراغونی ، مولودی‌ خوانی، پخش نذری در کوچه و خیابان ها به هر چه زیبا تر شدن این جشن میافزاید.

قطعا بخش مهم خدمات آتش بازی و نورافشانی به لوازم آن بستگی دارد که آن را به طور کل به دو دسته زیر تقسیم بندی می‌کنیم:

زمینی

هوایی

در ادامه قصد داریم به لوازم نورافشانی زمینی و نحوه اجرای آن بپردازیم.

ناگفته نماند که خود آتش بازی زمینی در واقع به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند :

گرم

سرد

هر کدام از این آتش بازي ها و نور افشاني ها توسط وسايل مخصوصي انجام مي شود که بسته به نوع مراسم و محل برگزاري، میتوان از آن استفاده برد و به اجرای خدمات آتش بازی پرداخت.

بررسی اجرای نورافشانی در نیمه شعبان

در اجرای محصولات نورافشانی زمینی باید به انواع آبشار ها اشاره نمود. همان طور که مستحضر هستید آبشار ها به دو نوع گرم و سرد تقسیم می‌شوند.

محصولات آبشار گرم
 • آبشار دستی نگین کوچک : از وسایل آتش بازی و آبشار های گرم به حساب می‌آید. اگر به دنبال خرید وسیله آتش بازی از نوع آبشاری با حجم آتش متوسط در کنار قیمت مناسب و همچنین آبشار دستی هستید این محصول میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد. این محصول به ارتفاع یک متر و به مدت 40 ثانیه می‌سوزد.
 • آبشار دستی نگین بزرگ : این محصول مشابه قبلی می‌باشد منتهی ارتفاع آن تا 2 متر می‌رسد.
 • آبشار میخک : این آبشار مناسب استفاده در نیمه شعبان ، مراسمات کوچک عروسی یا تولد یا دیگر جشن ها میباشد. حتما باید در فضای باز استفاده شود. ارتفاع آن به 2 متر می‌رسد و  زمان سوخت آن نیز 20 ثانیه میباشد. به این صورت که وقتی فتیله آبشار روشن شود از داخل آبشار رنگ های متنوع آتش بازی خارج میشود.
 • آبشار اطلس :  این آبشار نیز کاربردی شبیه آبشار میخک دارد و دارای ارتفاع 2 متر از آتش و همچنین زمان سوخت 30 ثانیه میباشد.
اجرای نورافشانی در نیمه شعبان(آبشار)

اجرای نورافشانی در نیمه شعبان(آبشار)

| جهت ارتباط با کارشناسان ما در رابطه با موضوع آتش بازی ورودی تالار و استعلام قیمت لطفا به واتساپ گروه بای فایروک پیام دهید.

چلچله و انواع آن

برای اجرای نورافشانی در نیمه شعبان باید به چلچله اشاره کنیم که بی­ صدا می‌باشد و عملکردی تقریبا مشابه با کهکشان دارد.

چلچله مانند یک خط نورانی به سمت آسمان پرتاب می‌شود و نورافشانی بسیار جذابی را نمایانگر می‌کند ولی انفجاری توسط آن صورت نمی­گیرد.

 • چلچله شهاب 8 شوت 
 • چلچله 6 شوت 
 • چلچله 36 شوت
راکت آتش بازی آسمانی 

این محصول هم برای اجرای نورافشانی در نیمه شعبان بسیار مناسب است . در اجرای این وسیله آتش بازی ، خیلی شبیه به پروانه عمل می کند با این تفاوت که مستقیم به آسمان میرود و خاموش می شود. پس از روشن کردن آن می تواند تا ارتفاع 15 متر هم بالا رفته و و خطی از نور در آسمان ایجاد کند.

اجرای نورافشانی در نیمه شعبان(کهکشان)

اجرای نورافشانی در نیمه شعبان(کهکشان)

کهکشان و انواع آن

کهکشان­ ها توپ­ هایی می‌باشند که توسط لانچر­های مخصوص در یک خط عمود به سمت آسمان شلیک می‌شوند.

 • کهکشان 9 شوت 1 اینچ
 • کهکشان 25 شوت 2 اینچ
 • کهکشان 16 شوت 2 اینچ
 • کهکشان 7 شوت 2 اینچ

نوع دیگر از کهکشان ،کهکشان تکی توپ است، که به صورت زیر کار می‌کند.

روشن کردن این نوع توپ آتش بازی باید توسط اپراتور ها اجرا شود و به تخصص نیاز دارد و طریق مصرف آن از طریق لانچر ها پرتاب میشود.
توپ جلوه بیشتری نسبت به کهکشان و چلچله دارد و تا ارتفاع بیشتر از 50 متر بالا رفته و به شکل گل شکفته می‌شود.
مناسب برای مجالس ازدواج و جشن ها و مراسمات خاص

پروانه آتش بازي :

یکی از آیتم های جذاب برای خرید لوازم نورافشانی پروانه می‌باشد. با روشن کردن پروانه به سمت آسمان پرواز کرده (حدود 10 متر ) و زیبایی فوق العاده ای را خلق می‌کند. لازم به ذکر است هنگام پرواز از خود نور هم ساطع می کند که زمان اجرای آن 10 ثانیه می‌باشد و دارای رنگ های قرمز، سبز، زرد، نقره ای می‌باشد.

اجرای نورافشانی در نیمه شعبان(پروانه)

اجرای نورافشانی در نیمه شعبان(پروانه)

برای مشاهده سایر محصولات به قسمت فروشگاه سایت رجوع کنید.

ممنون که همراه ما در مقاله اجرای نورافشانی در نیمه شعبان بودید.

گروه بای فایرورک با بیش از ۱ دهه سابقه در امر نورافشانی و اجرای خدمات آتش بازی در مراسم عروسی ، آتش بازی افتتاحیه و اختتامیه و نوروز و چهارشنبه سوری، آتش بازی سرد در تشریفات عروسی ، همچنین فروش لوازم آتش بازی و نورافشانی مجاز یکی از پیشگامان این عرصه می باشد. از ویژگی های این فروشگاه میتوان به استاندارد بودن تمامی محصولات اشاره کرد که در کشور عزیزمان طراحی و توسط متخصصین ایرانی تولید می شود لذا تمامی محصولات استفاده شده در اجرای آتشبازی و یا فروشگاه آنلاین ما مجاز و با افتخار ، تولید ملی میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.