مقالات آتش بازی

آتش بازی سال نو میلادی

آتش بازی سال نو میلادی

سال نو میلادی در 1 ژانویه شروع سال نو و پایان سالی که گذشت می باشد. در کشور هایی که تقویم شان میلادی است درچنین روز مهم و تاریخی شروع به جشن و پایکوبی و همچنین آتش بازی و نور افشانی میکنند. در این روز سال جدید و تازه آغاز می شود که این روز مهم با 11 دی ماه در ایران مصادف می باشد.ما در این مقاله آتشبازان میخواهیم درباره ی آتش بازی سال نو میلادی صحبت کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

 

آتش بازی سال نو میلادی

 

 

| جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر آتش بازی و نورافشانی مراسم عروسی و تولد و… ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید. |

 

 

آتش بازی سال نو میلادی :

روز سال نو در اول ژانویه ، اولین روز سال در تقویم مدرن گیرگیوری و همچنین تقویم جولیان مورد استفاده و در روم باستان مشاهده می شود. با توجه به اینکه بیشتر کشورها از تقویم گیرگوری به عنوان تقویم اصلی خود استفاده می کنند. روز سال نو نزدیکترین چیز به عنوان تنها تعطیلات رسمی جهانی است که اغلب با شروع آتش بازی در سال جدید و نو آغاز می شود.همچنین شب سال نو را به عنوان هفتمین روز کریسمس با مسیحیت غربی شناخته می شود.

کنسرت ،جشن و پایکوبی ، آتش بازی و نور افشانی ،خدمات کلیسایی ، وعده های غذایی فامیلی و دوستانه ،و … برنامه های روز سال نو که در سراسر جهان برگزار می شود.

بیشتر برنامه ها و  مراسم ها روز قبل (سال نو میلادی )شروع می شوند و تا اواسط شب اول ژانویه ادامه دارد.

 

روز اول ژانویه یا آغاز سال نو میلادی با 11 دی ماه 1400 هجری شمسی مصادف است.

 

 

سال نو میلادی

چرا سال میلادی از اول ژانویه شناخته میشود ؟

دلیل خاصی برای شروع سال نو میلادی در 1 ژانویه نیست بخاطر لینکه هر قوم و اقوام روز خاصی را مبدا و شروع سال جدید خود قرار داده اند.

به عنوان مثال : سال نو مقدونی ها در زمان اسكندر از پاییز شروع می شد و یونانی ها وسط تابستان را مبدأ سال خود قرار می دادند و ایرانی ها هنوز كه هنوز است روز اول بهار را نوروز می دانند و همچنین مسیحی ها که یک ژانویه را شروع سال نو خود قرارداده اند.

 

نور افشانی و آتش بازی سال نو میلادی :

آتش بازی ها وسایل کوچک پیروتکنیکی هستند که صدای بلندی را ایجاد می کنند. در زمان های قدیم اعتقاد بر این بود که آتش بازی ها و ایجاد نویز باعث دور شدن ارواح شیطانی می شوند و باعث می شود در سال نو موفق باشیم.

اعتقادات دیگر شامل کودکانی است که در طی چند ثانیه اول روز سال نو می پرند تا قد بلندتر شوند ، لباس های پولکا یا داشتن سکه در جیب های خود باعث خوشبختی و سعادت می شود.

امروزه آتش بازی  یا نور افشانی به بخشی از جشن های سال نو مبدل شده زیرا دیدن آن بسیار جالب و هیجان انگیز است.

 

آتش بازی سال نو میلادی :

 

آتش بازی سال نو میلادی 2022

 

 

| جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر آتش بازی و نورافشانی مراسم عروسی و تولد و… ما را در صفحه مجازی اینستاگرام دنبال کنید. |

 

 

 

نکات ضروری و مهمی که به هنگام آتش­ بازی باید توجه کرد:

  • از نگه­داری و انباشت مواد آتش­ زا و خطر آفرین در خانه جدا خودداری کنید.
  • محصولات آتش ­بازی و نورافشانی را از اطفال خود دور نگه دارید.
  • از پرتاب فشفشه و محصولاتی اتش زا به سمت درختان وگیاهان جدا خودداری کنید.
  • قبل از جمع­ آوری بقایای آتش ­بازی از خاموش بودن آن­ها اطمینان کامل حاصل کنید.
  • در هنگام آتش ­بازی لوازم اطفاء و خاموش کننده آتش را در دسترس قرار دهید.

 

فروشگاه آتشبازان تنها وبسایت لوازم آتش بازی و نورافشانی با قابلیت خرید و سفارش آنلاین با درگاه بانکی می باشد که از طریق وبسایت یا اپلیکیشن در اختیار شما مشتریان گرامی است. جهت ثبت سفارش وسایل و محصولات آتش بازی سرد و گرم در مراسمات شما با ما در ارتباط باشید.

درباره نورافشانان

فروشگاه آتش بازی یکی از فروشگاه های مجموعه نوافشانان می باشد که با سرعتی بالا و کیفیتی درجه یک اقدام به ارائه خدمات اینترنتی می کند. اجراي نورافشاني و لوازم آتش بازی خدماتی است که نورافشانان ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.