مقالات آتش بازی

آتش بازی جشن نوروز

آتش بازی جشن نوروز

قدمت نوروز و وجود این جشن به زمان‌های پیش از شکل‌گیری ایران برمی‌گردد که در بین ملت ایران از محبوبیت زیادی برخوردار است. با ایده آتش بازی جشن نوروز به جذابیت این جشن بیافزایید.

آتش بازی جشن نوروز

نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان می‌باشد. خاستگاه نوروز در ایران باستان است و هنوز هم مردم مناطق مختلف ایران، نوروز را جشن می‌گیرند. زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار می‌باشد که امروزه به آن برابری بهاری گویند. اغلب مردم برای جذاب و با شکوه برگزار کردن این مراسم به آتش بازی و نورافشانی روی می‌آورند.

اگر تصمیم به برگزاری هر چه زیباتر شدن این جشن دارید، اجرای آتش بازی جشن نوروز را به تیم حرفه‌ای و باسابقه‌ی مجموعه بای فایرورک بسپارید.

اجرای آتش بازی جشن نوروز

اجرای آتش بازی جشن نوروز

| جهت ارتباط با کارشناسان ما در رابطه با موضوع آتش بازی ورودی تالار و استعلام قیمت لطفا به واتساپ گروه بای فایروک پیام دهید.

 ایده ها و ترفند های جذابی برای هرچه زیباتر شدن این جشن به ذهن می‌رسد که از جذاب ترین آن می‌توان به استفاده از لوازم آتش بازی اشاره کرد.

لوازم آتش بازی در نوروز

به طور کل می‌توان گفت لوازم آتش بازي به دو دسته :

زمینی

هوایی

آبشار ها از جمله لوازم آتش بازی زمینی اند.

تقسيم بندي مي‌شوند که آتش بازي زميني در واقع به دو دسته :

گرم

سرد

از هم تفکیک مي شوند. هر کدام از اين آتش بازي ها و نور افشاني ها توسط وسايل مخصوصي انجام مي شود که بسته به نوع مراسم و محل برگزاري، میتوان از آن استفاده برد.

نورافشانی جشن نوروز

نورافشانی جشن نوروز

آتش بازی گرم : 

به آبشارهای فیتیله داری می‌گویند که با آتش روشن می‌شوند. دارای دود و بو می‌باشند.

آتش بازی گرم در جشن نوروز بهتر است در فضای باز استفاده شود چرا که فتیله و گوگرد موجود در لوازم آتش­بازی گرم، گرمای زیادی تولید می­کنند و این امر سبب می شود که باعث بروز خسارت برای لوازم نزدیک آن ­شود.

همچنین بهتر است برای داشتن آتش بازی جشن نوروز امن تر با لوازم آتش­بازی گرم به مراقبت­ های لازم توجه نمود.

کهکشان:

 کهکشان­ ها توپ­ هایی می‌باشند که توسط لانچر­های مخصوص در یک خط عمود به سمت آسمان شلیک شده و تا ارتفاع بین 20 تا 200 متر بالا می­روند و در ارتفاع مشخصی با توجه به ارتفاع تعیین شده روی محصول منفجر می­شوند و نور افشانی می­کنند. این دسته از لوازم گرم آتش بازی جشن نوروز می‌باشد.

چلچله:

یک محصول بی­ صدای آتش­بازی می‌باشد که عملکردی تقریبا مشابه با کهکشان دارد. چلچه مانند یک خط نورانی به سمت آسمان پرتاب می‌شود و نورافشانی بسیار زیبایی را جلوه می­دهد ولی انفجاری صورت نمی­گیرد.

فشفشه:

این محصول محبوب که جزو آتش بازی گرم نیز می‌باشد، دیده می­شود با پرتاب کردن جرقه­ های نورانی و صدایی مانند فشفشه نورافشانی کرده.

آبشار گرم چیست:

از پرکاربرد ترین وسایل آتش بازی جشن نوروز است. آبشار گرم که قدیمی تر از آبشار سرد به تهیه و تولید می‌رسید، نیروی خود برای ایجاد نور و گرما از احتراق مواد شیمیایی به دست می آورد. از آبشار گرم معمولا در فضاهای باز و وسیع استفاده می شود و بهتر است از آن در ورودی مراسم یا جشن استفاده شود.

تنوع آبشار های سرد و گرم بر اساس دو مورد زیر می‌باشد :

  • ارتفاع جرقه آبشار و همچنین
  • میزان زمانی که آبشار روشن می ماند.
آتش بازی در جشن نوروز

آتش بازی در جشن نوروز

آتش بازی سرد :

استفاده از لوازم آتش بازی جشن نوروز از جمله آتش بازی سرد امروزه بسیار رایج شده است. در وسایل آتش بازی سرد از جرقه و گرمای زیاد خبری نمی‌باشد. در حقیقت این وسایل به گونه ای طراحی شده اند که دارای گرما و حرارت بسیار کمی می‌باشند و جرقه های آتش زا ندارند.
و به همین منظور به اجسام و لباس های میهمانان و بیننده و افراد شرکت کننده آسیبی نمیرساند. همچنین این وسایل توسط ریموت از راه دور کنترل و اجرا می شوند.

انواع مختلف آتش بازی سرد :

آتش بازی سرد ۳ متر ۳۰ ثانیه
آتش بازی سرد ۴ متر ۴۰ ثانیه
آتش بازی سرد ۵ متر ۵۰ ثانیه

ممنون که همراه ما در مقاله آتش بازی جشن نوروز بودید.

گروه بای فایرورک با بیش از ۱ دهه سابقه در امر اجرای مراسم نورافشانی و آتش بازی افتتاحیه و اختتامیه و نوروز آتش بازی سرد در تشریفات عروسی ، همچنین فروش لوازم آتش بازی و نورافشانی مجاز یکی از پیشگامان این عرصه می باشد. از ویژگی های این فروشگاه میتوان به استاندارد بودن تمامی محصولات اشاره کرد که در کشور عزیزمان طراحی و توسط متخصصین ایرانی تولید می شود لذا تمامی محصولات استفاده شده در اجرای آتشبازی و یا فروشگاه آنلاین ما مجاز و با افتخار ، تولید ملی میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.