مقالات آتش بازی

نورافشانی مراسم عروسی

نورافشانی مراسم عروسی

در این مقاله میخواهیم درباره ی آتش بازی و نورافشانی مراسم عروسی صحبت کنیم لطفا تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

 

 

نکات مهم برای اجرای آتش بازی مراسم عروسی

 

آتش بازی و انواع آتش بازی در عروسی ها :

حتما شما هم وقتی برای قرارداد با تالار و تشریفات عروسی تان میروید لیستی از امکانات تالار و باغ عروسی را میبینید که یکی از آنها مراسم آتش بازی و نورافشانی است. شاید برای شما سوال پیش بیاید که این آتش بازی در مراسم عروسی دقیقا چیست؟

از نظر فلاسفه، آتش یکی از عناصر چهارگانه ی طبیعت است و عنصر تاثیر گذار در خلقت به شمار میرود. آتش بازی، سنتی است که از دیر باز در فرهنگ ما ایرانیان وجود داشته است و همواره موجب جذابیت و بالا رفتن هیجان جشن های ما گردیده. در سال های اخیر، با افزایش روند رو به رشد صنعت آتش بازی در داخل و خارج ایران، این عمل سنتی به صورت کامل به جشن های عروسی وارد شده است؛ به طوری که زوج های جوان برای افزایش جلوه ی جشن خود، آن را به عنوان یک برنامه ی کاملا جدی در جشن خود گنجانده اند و با این کار شبی خاطره انگیز را برای خود و مهمانانشان خلق کرده اند.

آبشار گرم

 

نورافشانی مراسم عروسی :

 • آتش بازی گرم: نکته ی اول و بسیار مورد توجه در مورد این نوع از آتش بازی این است که، باید در فضاهای باز آن را انجام داد و علت آن هم ایجاد دود بسیار زیاد، در محیط اطرافش است. این نوع آتش بازی ، با استفاده از آبشار ها و شوتینگ های گرم انجام میشود و جذابیت بسیار زیادی را برا مهمان ها فراهم میکند. همچنین آتش بازی گرم معمولا به صورت دستی انجام میشود و عملا قابلیت آتش زیاد در یک لحظه را ندارد. دقت و احتیاط در استفاده از این نوع آتش بازی ، بسیار ضروری است.

 

 • آتش بازی سرد: دسته ی دوم از انواع آتش بازی در عروسی ها، آتش بازی سرد است. در این نوع آتش بازی، برخلاف دسته ی اول، دیگر به صورت دستی انجام نمیشود و در روشن سازی آن ها از وسایل برقی استفاده میگردد. از مدل های مختلف این آتش بازی میتوان به ، پرده ی آتش، ستاره ای، فرفره ای و حلقه ای اشاره کرد. این نوع آتش بازی بر روی پایه انجام میشود و خطر آن بسیار کم است.

 

 • آتش باز هنگام ورود عروس و داماد: این دسته از انواع آتش بازی در عروسی ها بسیار جذاب است. چون هنگام ورود عروس و داماد و در ابتدای مراسم تونلی از آتش سرد برایشان روشن میشود و آن ها از میان آن وارد مجلس میشوند. از لحاظ جلوه های بصری، این نوع از آتش بازی میتواند، لحظات خاطره انگیزی را برای میهمانان به ارمغان بیاورد.

 

 • نورافشانی آسمانی: دسته ی چهارم از آتش بازی در عروسی ها نور افشانی آسمانی است. این نوع نورافشانی ها که در جشن های ملی هم دیده میشود، جذابیت خاصی دارند. شوتینگ ها شروع به پرتاب گلوله های نورافشانی به سمت آسمان میکنند، که تعداد آنها تا 150 گلوله و ارتفاع آن ها از سی تا هفتاد متر متغیر است.

 

 

 • آتش بازی هنگام رقص دو نفره: شاید مهم ترین قسمت از انواع آتش بازی در عروسی همین بخش باشد. قسمتی تماما موزیکال که فیلمبرداران با استفاده از هنر خود، سعی دارند تا، زیباترین لحظات را از رقص عروس و داماد ضبط کنند. این نوع از آتش بازی به صورت سرد انجام میشود و با استفاده از کنترل های مخصوص ، با ریتم آهنگ تنظیم میشوند.

 

 • آتش بازی با کیک: در این نوع از آتش بازی با هر برش از کیک، یک جرقه یا فشفشه در سطح کیک روشن می شود. و یا مدل دیگر این است که بعد از بریدن کیک عروسی توسط عروس داماد در کنار کیک آتش بازی میکنند که بسیار زیباست.
 • پاستفاده از بالن های آرزو در شب عروسی و در زمان اتمام مراسم عروسی جذابیت بسیار زیادی به مراسم عروسی شما می دهد و جشن عروسی شما را خاص می کند.  عروس و داماد می توانند دو بالن آرزو را روشن کرده و رها کنند  یا در کنار عروس و داماد میهمانان نیز همین کار را انجام دهند و برای عروس و داماد آرزوی خوشبختی کنند.

یکی دیگر از ایده های آتش بازی در جشن عروسی استفاده از فشفشه می باشد . میهمانان با فشفشه به استقبال عروس و داماد بروند و یا در زمان بدرقه عروس و داماد اینکار را انجام دهند. آتش بازی موجب ایجاد شور و هیجان می گردد و همچنین موجب جذابیت فیلم عروسی و عکس های عروس و داماد می گردد.

 

نکات مهم برای اجرای آتش بازی مراسم عروسی

 

 برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر محصولات و آتش بازی و نورافشانی مارا در صفحه اینستاگرام دنبال کنید|

 

نکات ضروری و مهمی که به هنگام آتش­ بازی باید توجه کرد :

 • از نگه­داری و انباشت مواد آتش­ زا و خطر آفرین در خانه جدا خودداری کنید.
 • محصولات آتش ­بازی و نورافشانی را از اطفال خود دور نگه دارید.
 • از پرتاب فشفشه و محصولاتی اتش زا به سمت درختان وگیاهان جدا خودداری کنید.
 • قبل از جمع­ آوری بقایای آتش ­بازی از خاموش بودن آن­ها اطمینان کامل حاصل کنید.
 • در هنگام آتش ­بازی لوازم اطفاء و خاموش کننده آتش را در دسترس قرار دهید.

 

گروه بای فایرورک با بیش از ۱ دهه سابقه در امر اجرای مراسم نورافشانی و همچنین فروش لوازم آتش بازی و نورافشانی مجاز یکی از پیشگامان این عرصه می باشد. از ویژگی های این فروشگاه میتوان به استاندارد بودن تمامی محصولات اشاره کرد که در کشور عزیزمان طراحی و توسط متخصصین ایرانی تولید می شود لذا تمامی محصولات استفاده شده در اجرای آتشبازی و یا فروشگاه آنلاین ما مجاز و با افتخار ، تولید ملی میباشد.

برای مشاهده محصولات فروشگاه و خرید آنلاین میتوانید به بخش فروشگاه مراجعه کرده و یا از طریق نصب اپلیکیشن و یا ربات تلگرامی ما اقدام به ثبت سفارش نمایید. تمامی محصولات ارائه شده دارای ضمانت سلامت فیزیکی میباشند و درصورت عدم رضایت پس از تماس تلفنی با مدیریت فروشگاه قابل تعویض است . همچنین نحوه ارسال محصولات از طریق پیک و باربری میباشد که برای عزیزان ساکن تهران بصورت رایگان ارسال میگردد.جهت ثبت سفارش وسایل و محصولات آتش بازی سرد و گرم در مراسمات شما با ما در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.