مقالات آتش بازی

آتش بازی با سیم ظرفشویی

آتش بازی با سیم ظرفشویی

ما در این مقاله می خواهیم درباره ی آتش بازی با سیم ظرفشویی صحبت کنیم لطفا ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

اگر در مراسم های چهارشنبه سوری از ترقه و … خسته شده اید و دوست دارید آتش بازی های جدید را تجربه کنید می توانید با درست کردن آتش بازی با سیم ظرفشویی هیجان بیشتری تجربه کنید.

 

آتش بازی با سیم ظرفشویی

 

 برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر محصولات و آتش بازی و نورافشانی مارا در صفحه اینستاگرام دنبال کنید

آتش بازی با سیم ظرفشویی :

به آخر سال نزدیک شده ایم و مراسم چهارشنبه سوری با آداب و رسوم خاص خودش حال وهوایی دیگر دارد آتش زدن سیم ظرفشویی یکی از کارهایی است که علاوه بر زیبایی بصری خطر کمی هم دارد.

سیم آتشین از اکسیداسیون سریع آهن و کربن می گیرد. با توجه به اینکه سیم های معرفی شده دارای رشته های بسیار نازک هستند، سطح گسترده ای از سیم ها در معرض اکسیداسیون قرار می گیرد. پس از اینکه سیم ظرفشویی آتش می گیرند، آهن با اکسیژن واکنش داده و به Fe2O3 و Fe3O4 تبدیل می شود.

سیم آتشین

سیم آتشین هزاران تکه سیم آتشین را به اطراف پرت می کند. پس اکیدا از استفاده از سیم آتشین در مکان هایی که امکان آتشسوزی و انفجار وجود دارد خودداری کنید. همچنین موقع آتشبازی برای به حداقل رساندن خطرات سوختگی حتما از کلاه و عینک ایمنی و دستکش های مخصوص استفاده کنید. همچنین موقع آتش بازی تنها از لباس های پنبه ای و پشمی استفاده کنید و از پوشیدن لباس هایی با الیاف مصنوعی و قابل اشتعال و ذوب شدن بپرهیزید.

راه های مختلف برای آتش زدن سیم ظرفشویی :

گام اول : سیم ظرفشویی را باز کنید

بعد از اینکه سیم ظرفشویی و باتری را آماده کردید، سیم را باز کنید و آن را از حالت فشرده بیرون بیاورید. حواستان باشد باتری و سیم در این مرحله با هم تماس نداشته باشند.

گام دوم : آتش را آماده کنید

باتری را روی سیم ظرفشویی باز شده قرار بدهید و برای مدت کوتاهی سیم باز شده را با باتری لمس کنید.

گام سوم : صبر کنید تا آتش روشن بشود

همانطور که در تصویر می بینید جرقه اول ایجاد می شود و اگر چندبار دیگر باتری را به سیم بزنید آتش آنقدر قوی می شود که بتوانید چوب های خشک را بسوزانید.

یک راه ساده تر

سیم ظرفشویی را به نفت آغشته کنید و با نخ یا طنابی نسوز محکم ببندید.

طول طناب مهم است باید اندازه ای را در نظر بگیرید که نه آنقدر کوتاه باشد که به لباس هایتان بگیرد و احتمال سوختگی بوجود بیاورد نه آنقدر بلند باشد که چرخاندنش سخت باشد.

 

آتش بازی با سیم ظرفشویی

 

نکات ضروری و مهمی که به هنگام آتش­ بازی باید توجه کرد :

از نگه­داری و انباشت مواد آتش­ زا و خطر آفرین در خانه جدا خودداری کنید.
محصولات آتش ­بازی و نورافشانی را از اطفال خود دور نگه دارید.
از پرتاب فشفشه و محصولاتی اتش زا به سمت درختان وگیاهان جدا خودداری کنید.
قبل از جمع­ آوری بقایای آتش ­بازی از خاموش بودن آن­ها اطمینان کامل حاصل کنید.
در هنگام آتش ­بازی لوازم اطفاء و خاموش کننده آتش را در دسترس قرار دهید.

 

آتش بازی با سیم ظرفشویی

 

گروه بای فایرورک با بیش از ۱ دهه سابقه در امر اجرای مراسم نورافشانی و همچنین فروش لوازم آتش بازی و نورافشانی مجاز یکی از پیشگامان این عرصه می باشد. از ویژگی های این فروشگاه میتوان به استاندارد بودن تمامی محصولات اشاره کرد که در کشور عزیزمان طراحی و توسط متخصصین ایرانی تولید می شود لذا تمامی محصولات استفاده شده در اجرای آتشبازی و یا فروشگاه آنلاین ما مجاز و با افتخار ، تولید ملی میباشد.

برای مشاهده محصولات فروشگاه و خرید آنلاین میتوانید به بخش فروشگاه مراجعه کرده و یا از طریق نصب اپلیکیشن و یا ربات تلگرامی ما اقدام به ثبت سفارش نمایید. تمامی محصولات ارائه شده دارای ضمانت سلامت فیزیکی میباشند و درصورت عدم رضایت پس از تماس تلفنی با مدیریت فروشگاه قابل تعویض است . همچنین نحوه ارسال محصولات از طریق پیک و باربری میباشد که برای عزیزان ساکن تهران بصورت رایگان ارسال میگردد.جهت ثبت سفارش وسایل و محصولات آتش بازی سرد و گرم در مراسمات شما با ما در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.